Novinky v knihovně

Od září máme otevřeno opět každý všední den a s blížícím se semestrem jsme pro vás připravili pár změn.

Čtečky elektronických knih domů na 1 měsíc
Stejně jako knihy i čtečky el. knih si můžete půjčit domů na 1 měsíc. Nezapomeňte ale na nezanedbatelnou pokutu 50 Kč/den.

Zjednodušili jsme výpůjček v katalogu

Zrušili jsme možnost půjčovat knihy jenom na měsíc bez prodlužování a tím jsme snížili jsme počet statusů výpůjček. Pokud bude o knihu velký zájem, prosím využívejte možnosti rezervace knih. Knihu, která je půjčená, si můžete zdarma online rezervovat, po vrácení vás informujeme e-mailem. Rezervace fungují stejně jako objednávání.

Nové statusy:
prezenčně - nelze půjčit domů, kniha je ve studovně
studijní výpůjčka - nelze půjčit domů, kniha je ve skladu, je třeba ji objednat
běžná v.(výpůjčka) I - lze půjčit domů, kniha je ve skladu, je třeba ji objednat
běžná v. II - lze půjčit domů, kniha je ve studovně
přísně prezenčně - speciální dokumenty - diplomové práce, staré tisky - nelze půjčit domů, knihy jsou ve skladu

V knihovně IES Opletalova jsou absenční i prezenční knihy pohromadě a na dosah
Nejžádanější ekonomické knihy jsme seřadili dohromady ve studovně - knihy domů nyní tedy nežádejte u pultu, ale vyhledejte sami v regálu podle pole "Signatura" a nechejte si je načíst u pultu na konto.
Knihy, které lze půjčit domů, jsou označeny červeným pruhem.

2.9.2013, (autor: Michala Sošková)

Tvorba www stránek: www.netservis.cz © 2007 - Univerzita Karlova, všechna práva vyhrazena